Umístění: Úvod > Press > Články

ECOSYS - unikátna technológia, ktorá šetrí prírodu aj vašu peňaženku

Publikováno: 02.04.2012

Tlačiarne a multifunkčné zariadenia značky Kyocera sú založené na jedinečnej technológií ECOSYS, ktorá vám dokáže skutočne znížiť vaše prevádzkové náklady.


Technologie vznikla sloučením třech základních pojmů do jednoho konceptu:

EKONÓMIA – najnižšie prevádzkové náklady

 

EKOLÓGIA menej odpadu a efektivnejšie využitie prírodných zdrojov

 

SYSTÉM univerzálné ovladáče, jazyk Prescribe, systémové tlačové riešenia

 

ECOSYS je unikátna inovatívna technológia tlače ponúkajúca extrémne dlhú životnosť, vysokú kvalitu tlače spoločne s nízkými celkovými nákladmi na vlastníctvo a minimálne dopady na životné prostredie. Táto technológia je založená na tlačových valcoch z amorfného kremíka s veľmi dlhou životnosťou. Od roku 2002, kedy došlo k fúzií spoločnosti Kyocera a Mita, je technológia ECOSYS súčasťou nie len laserových tlačiarní, ale aj multifunkčných zariadení.

TCO (celkové náklady na vlastníctvo – Total Cost of Ownership) zahrňuje všetky priame a nepriame náklady na tlač. Priame náklady obsahujú obstarávaciu cenu, doplnky a náklady na tlač stránky. Nepriame náklady obsahujú údržbu, tonery, tlačové média, technické školenia, administráciu a spotrebu energie.

Pretože sa objemy tlače v poslednej dobe neustále zvyšujú, je potrebné myslieť aj na častejšiu výmenu tlačových valcov, vývojnic a tonerov. Tlačové zariadenia značky Kyocera s technológiou ECOSYS na rozdiel od ostatných zariadení potrebujú k spoľahlivej prevádzke iba výmenu tonerov, čím dramaticky znižujú TCO.
Viacej informácií o TCO (celkových nákladoch na vlastníctvo) nájdete tu.

Zariadenia Kyocera s technológiou Ecosys používajú o mnoho menej spotrebného materiálu.

 

Ďalšiou významnou súčasťou technológie ECOSYS je jednoduchosť rozšírenia o ďalšie doplnky ako sú finišery, sortery (triediče), podávače, sieťové rozhrania, zásobníky papiera, pamäti, duplex … Vďaka svojej univerzálnosti je možné všetky tieto zariadenia zapojiť do ľubovolnej siete alebo operačného systému. Súčasťou každého zariadenia s technológiou ECOSYS je aj jazyk Prescribe IIe, ktorý umožňuje užívateľom tvorbu vlastných formulárov, špeciálne nastavenie pre každú tlačovú úlohu, tlač čiarových kódov (jednorozmerných aj dvojrozmerných)…

 

Bezkonkurenčný systém ECOSYS používaný u všetkých produktov Kyocera umožňuje dosahovať nízke náklady na vytlačenú stránku aj najnižšie celkové náklady na vlastníctvo tlačových zariadení (TCO).